sobota 21. července 2018

Chtěla jsem si koupit džíny. Fakt.

Takhle, hned na začátku musím něco vysvětlit, abychom si rozuměli: v mém šatníku se nachází téměř výhradně pouze šaty a sukně (myslím, že jich vlastním tak akorát, ale můj muž je jiného názoru, znáte to). Asi troje kalhoty mám, abych nekecala, ale jde o vysoce nepraktické (ale prudce šik) modely střihu „marlene“ s širokými nohavicemi.

Protože jsem maličko „přerostla“ i ty jedny jediné džíny, které jsem vlastnila, rozhodla jsem se koupit si nové, pořádné. Jedny, co mi budou sedět a třeba i slušet. Na výlety na Vespě, na kterých je prostě potřeba něco pevnějšího, než jsou legíny nebo punčocháče (představte si, co se stane tak asi stane s nohama při pádu v 70 km/h, díky nechci!).

Vydala jsem se najisto, do obchodu značky, která je podle mě sympaticky klasická, retro a zároveň podporuje upcycling a tak dále.

Moje požadavky byly jasné:
- vyšší pas
- pokud možno co nejméně streče
- barva, která mi nebude evokovat plísňáče
- bez rozervání a jiných „módních prvků“

Sdělila jsem prodavačce svoji představu, nechala si naskládat do náruče několik modelů, a zaplula jsem do kabinky. V té jsem se málem rozbrečela zoufalstvím. Existuje něco jako postava nekompatibilní s kalhotami? Pokud ano, hrdě se k ní hlásím.
Připadala jsem si naprosto příšerně, pod splácnutým plochým zadkem povlávala látka, která byla na stehnech jakoby navíc, a celkově to vypadalo, jako kdybych se chystala do kulturáku na koncert nějakého devadesátkového ryvajvlu.

Potlačila jsem slzy, řekla jsem si, že z toho skůtru prostě padat NEBUDU, a koupila si další šaty. Ale moc krásný!

Takže, milé holky, ponaučení pro dnešní den zní: pokud si v kalhotách přijdete jako jitrnice, dejte šanci milosrdné a pohodlné náruči šatů nějakého ženského střihu <3

Howgh!


4 komentáře:

 1. A tady se dovite proc tomu tak je. Neni to nase vina :D https://www.modnipeklo.cz/2010/08/proc-nemuzete-sehnat-kalhoty/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je legendární článek, taky jsem si na něj vzpomněla :)

   Vymazat
 2. Nevím, jaké máš rozměry, ale mě zachránili winwinlove a Levisky. A pak sekáč vše za 40 v rodném městě. V normálních obchodech bez šance.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Levisky mi právě připravily tento zážitek :( Ale chyba je možná někde mezi pupíkem a špičkami prstů na nohou, nevím...

   Vymazat

Povídej!